Vrchol současné technologie: 3D zubní CT

Představujeme novinky z oblasti CBCT

Tři zařízení, tři unikáty s jedním společným jmenovatelem - Nekompromisní kvalitou. Přečtěte si více o našich stomatologických CT.

CBCT rentgeny stojí technologicky na vrcholu pyramidy digitálních stomatologických CT. Vysoce sofistikované přístroje ve spojení se speciálním softwarem přinášejí do práce lékaře nový rozměr. Náročné stomatochirurgické operace, plánování správného zavedení implantátu, přesná lokalizace retinovaných zubů, nebo cyst,  to vše je díky 3D pohledu zase o něco snazší. Trojrozměrné zobrazení je dokonalou pomůckou pro stomatology i další lékařské obory.

Protože vývoj diagnostických přístrojů jde neustále dopředu, představíme si tři CBCT, které jsou svou kvalitou a svými vlastnostmi unikátní. Jako první přijde na řadu panoramatický a CT rentgen PaX-i 3D Smart, popř. PaX-i3D Green – dobře zavedený a nejprodávanější model firmy Vatech. K němu přidáme dvě novinky na českém trhu. Stomatologické CT Green 16 a Green 21 Premium. Všechny 3D CT rentgeny firmy Vatech jsou dodávány s pokročilým 3D softwarem Ez3D-i. Software je vytvářen s ohledem na intuitivní ovládání a srozumitelnost zobrazení. Se softwarem se tak snadno a rychle naučí pracovat i začátečník.

3D cbct rentgen - Vatech - PaX-i 3D Smart

PaX-i 3D Smart

Ověřený přístroj, na který se můžete při složité diagnostice stoprocentně spolehnout, vystavujete vyšetřovaného pacienta až o 80 % nižší dávce záření než je při vyšetřeních tohoto typu běžné. Díky unikátnímu anatomickému tvaru FOV získáte více informací, než s klasickým tvarem válce stejné velikosti.

Velkou výhodou je možnost pořídit 2D OPG snímek a 3D CT scan naráz, při jednom snímání, což znamená výraznou redukci radiační zátěže pacienta. Díky technologii MagicPan získáte ostré snímky, funkce AUTO-MAR zase detekuje v ústní dutině kovové artefakty. Jedná se o praktický, v mnoha stomatologických zařízeních vyzkoušený CT rentgen, který vám přinese kvalitní diagnostické výstupy.

Jedinečný OPG a CBCT systém

 • FOV 10x8,5cm = Anatomické 12x9cm - díky unikátnímu tvaru FOV získáte více informací než s klasickým objemem tvaru válce.

 • Možnost pořízení 2D OPG snímku a 3D CT scanu najednou = významná redukce radiační zátěže pacienta.
 • AUTO-MAR nová verze automatické detekce kovových artefaktů.
 • MagicPan snímání více vrstev panoramatického snímku a speciální algoritmus zajišťují vždy nejostřejší OPG snímek. Zejména pak v oblastech frontálního úseku, molárů a mandibulárního kloubu.
 • Nejnižší možná dávka na pacienta, až o 80% nižší, než je běžné!

Green 16: Minimální dávky záření

Nový CBCT rentgen představuje další krok v minimalizaci záření a zkrácení doby pořízení snímku. Přístroj je tak šetrný k pacientům i k ošetřujícímu personálu. Panoramatický snímek s ním pořídíte za pouhých 7 vteřin, kefalo za 1,9 vteřiny a CBCT za 4,9 vteřiny. Během krátké doby tak získáte vynikající data, díky kterým zvolíte správný postup. Green 16 má variabilní FOV až 16x9. Nejmenší FOV 5x5 s voxelem 0,08 mm je určené pro endodontické zobrazení.

 

3D CBCT rentgeny Vatech - Green 16


Unikátní OPG a CBCT systém 4v1

 • PANO, CEPH, CBCT a MODEL SCAN.
 • Možnost volby mezi skenovacím a One Shot senzorem pro kefalo ramena.

Multi FOV pro diagnózu ve 3D

 • Rozšíří Vaše diagnostické možnosti a zlepší komunikaci s pacientem.
 • Na výběr velikost FOV 5x5 Endo, 8x9 Arch, 12x9 Full Arch, 16x9 Sinus, TMJ.

Magic PANO

Špičková technologie v oblasti zpracování OPG snímku. Unikátní technologie, která respektuje individuální tvar čelistního oblouku. Speciálním výpočtem při rekonstrukci snímku zajistí maximální ostrost v „kritických oblastech“ např. kořeny řezáků v maxille a mandibule, dutiny, canalis mandibulae atd.

Kefalo snímací módy

 • Pro sken Ceph: LAT / Full LAT.
 • Pro One Shot Ceph: Small / Medium / Large.

Green 21 Premium: Velkoformátový rentgen s variabilním FOV a s funkcemi pro ORL

Díky Vatech Green technologii přístroj pracuje s minimálními dávkami záření. Jedná se o žhavou novinku a instalace prvního zařízení tohoto typu v České republice se připravuje v českobudějovické nemocnici.

Přístroj kromě vynikajících technických vlastností nabízí i vysokou použitelnost v široké škále případů – díky svému tvaru umožňuje snadný přístup a umístění i pacientů na vozíku.

3D CBCT rentgeny Vatech - Green 21 Premium

Green 21 Premium je technologicky vyspělý cone beam CT rentgen s velkým FOV 21x19 cm. Variabilní velikost FOV od 8x8 cm umožňuje pořízení snímků pro všechny typy vyšetření, včetně projekcí pro ORL a automatické měření objemu dýchacích cest.

Při náročné diagnostice jistě oceníte i automatické zhotovení až 6 snímků z jedné expozice (CBCT, panoramatický, kefalo – PA + Lateral + SMV + Watersova projekce). To všechno významně urychluje a zjednodušuje práci lékaře a snižuje radiační zátěž pacienta.

odkaz do kontaktů - nezávazná konzultace