Intraorální rentgen pro vaši ordinaci

Naše nabídka intraorálních zařízení přehledně a v kostce. Prohlédněte si zubní diagnostické přístroje značky Vatech. 

V dnešní době patří intraorální zubní rentgeny k základnímu vybavení zubní ordinace. Pokud hledáte nejvýhodnější způsob, jak vyřešit intraorální radioviziografii nebo si plánujete pořídit samostatný rentgen, máme pro vás několik užitečných tipů a rad. Při výběru konkrétního typu intraorálního rentgenu musíte zvážit celou řadu aspektů. Nikdy však nesmíte zapomenout na praktickou použitelnost zvoleného přístroje. Snadná manipulace a intuitivní ovládání usnadní život vám i vašim pacientům. Co je v praxi nejdůležitější? Rentgen musí být vyrobený a připravený pro každodenní intenzivní používání. Většinou oceníte i skladnost přístroje, aby zkrátka rentgen v ordinaci nezabíral zbytečně moc místa a velkou výhodou je kompatibilita všech přístrojů, třeba v kombinaci s jedním obslužným softwarem.

EzRay Air: Nejlehčí intraorální RTG na trhu

Nejmodernější intraorální rentgen z dílny Vatech je unikátní svojí váhou – je to nejlehčí intraorální rentgen na trhu. Vlastní rentgenka váží pouhých 2,4 kg. Ergonomický tvar přístroje v kombinaci s jeho minimální vahou nabízejí snadnou, rychlou a přesnou manipulaci – což jsou klíčové vlastnosti pro každého stomatologa.

Intraorální RTG Vatech EzRay Air

Při snímkování lze rentgen jednoduše nastavit do žádané pozice. Přístroj automaticky upravuje expoziční parametry dle úhlu rentgenky. Přirozeně však můžete využít i manuální nastavení. Velkou výhodou je umístění ovládacích prvků přímo na rentgence, takže nemusíte odbíhat k ovládacímu panelu. To oceníte především u složitějších vyšetření. S trochou nadsázky lze říct, že snímky zubní krajiny budete pořizovat stejně snadno jako fotky na dovolené. Stačí nastavit správný úhel a zmáčknout expoziční tlačítko.

Velikost ohniska 0,4 mm zaručuje snímky s velkým rozlišením, které umožní přesnou a spolehlivou diagnózu, bez ohledu na zvolený typ senzoru.  Čím menší ohnisko, tím větší rozlišení výsledného snímku. S intraorálním rentgenem EzRay Air pořídíte kvalitní snímky ve velkém rozlišení a s vysokou mírou ostrosti. Rentgenka je uložena v odolném karbonovém pouzdře. Decentní design přístroje se hodí do každé ordinace a pozitivně jej vnímají i pacienti.

Technické parametry intraorálního rentgenu EzRay Air:

Ohnisko: 0,4 mm
Napětí: 65 kV
Proud: 3.0 mA
Časové rozpětí expozice: 0,05 - 0,5 (možnost úpravy po 0,01s)
Ozářená plocha: Výchozí: 60 mm kruh, 30x40 mm obdélníkově, Volitelně: 20x30 obdélníkově
Dosah ramene: 158/173/203 cm
Hmotnost: 15,9 kg, 16,6 kg, 17,9 kg

Intraorální senzory a proč uvažovat nad změnou?

Volbu konkrétního intraorálního senzoru je dobré si důkladně rozmyslet a stejně jako u výběru rentgenu i v tomto případě platí, že musíte myslet na mnoho aspektů. Určitě budete preferovat senzor, který přinese vašim pacientům žádaný komfort. Z odborného hlediska se zaměříte na kvalitu snímku a praktickou použitelnost senzoru. Další hledisko je ekonomické – pořízení intraorálního senzoru je investice jako každá jiná, a tak musíte přemýšlet i nad efektivitou vynaložených prostředků. Pro mnoho stomatologů jsou proto dobrým řešením senzory značky Vatech, které nabízejí vysokou kvalitu za rozumnou cenu s rychlou návratností investice. A tak si intraorální senzory Vatech představíme trochu podrobněji.

Intraorální senzory Vatech

Intraorální senzory Vatech

Pro všechny senzory Vatech platí, že jsou maximálně přizpůsobené anatomickému tvaru ústní dutiny. Jejich použití je pohodlné pro stomatologa i jeho pacienty. Z nabízených variant senzorů si vybere každý stomatolog, který nejlépe posoudí, jaké zařízení jeho ordinace vyžaduje.

Pokud hledáte cenově dostupný senzor, ovšem v požadované kvalitě a odpovídající dnešním standardům, pak se můžete zaměřit na intraorální senzor EzSensor C Slim. Pokud se soustředíte na nejvyšší možnou kvalitu snímku, můžete uvažovat nad senzorem EzSensor HD Slim, který je díky vysokému rozlišení a ostrosti snímků absolutní špičkou v oboru. Inovátorským počinem je zase EzSenzor Soft HD, který je ukrytý v ohebném silikonovém pouzdře. Tím senzor získává unikátní vlastnosti: je vhodný pro každodenní intenzivní použití a navíc je velmi pohodlný pro pacienty. Všechny modely senzorů se vyrábějí ve třech velikostech 1.0, 1.5 a 2.0, jsou vodotěsné a v rámci variant nejsou žádné cenové rozdíly. Tak jakému intraorálnímu senzoru dáte přednost?

EzSensor C Slim

Jedná se o základní model senzoru od značky Vatech, který je mezi stomatology velmi oblíbený. Intraorální senzor nabízí vysokou kvalitu a ostré snímky. Jde o nejtenčí senzor dostupný na českém trhu, tloušťka senzoru přitom úzce souvisí s komfortem pacienta.

Intraorální senzor EzSensor C Slim

Parametry intraorálního senzoru EzSensor C Slim

Aktivní plocha

Velikost 1.0: 20 x 30 mm
Velikost 1.5: 24 x 33 mm
Velikost 2.0: 26 x 36 mm
Tloušťka: 4,8 mm
Velikost pixelu 29,6 μm
Teoretické rozlišení: 17lp/mm
Dynamický rozsah: 12 bit
Vodotěsnost s certifikátem IP68 

EzSensor HD Slim

Pokud se soustředíte na absolutní kvalitu snímků, pak tento senzor bude váš favorit. Kvalita snímků pořízených tímto senzorem patří k naprosté špičce jak na trhu, tak i v rámci nabídky firmy Vatech. Nejmenší velikost pixelu na světě garantuje dokonalé podklady k lékařské diagnostice, ta je díky detailním a kvalitním snímkům opravdu snadná a zároveň precizní.

Parametry intraorálního senzoru EzSensoru HD Slim

Aktivní plocha

Velikost 1.0: 20 x 30 mm
Velikost 1.5: 24 x 33 mm
Velikost 2.0: 26 x 36 mm
Tloušťka: 4,8 mm
Velikost pixelu 14,9 μm
Teoretické rozlišení 33,78 lp/mm
Dynamický rozsah 12 bit
Vodotěsnost s certifikátem IP68

EzSensor Soft HD

Tento model senzoru přichází s unikátní technologií, která maximalizuje pacientovo pohodlí. Díky ohebnému tělu senzor při snímkování netlačí na pacientovu dáseň a nepůsobí mu tak žádnou bolest. Z ohybného těla profitují i stomatologové. Senzor ukrytý v silikonové schránce, jež zabraňuje vniknutí vlhkosti a prachu, lze přesně umístit a tím se vyhnete riziku opakovaného snímkování. Senzor disponuje vynikající detailností snímků a nejmenší velikostí pixelu - velikost pixelu 14,8 μm je zcela unikátní a nemá na celém světě konkurenci.

Intraorální senzor EzSensor Soft HD

Parametry intraorálního senzoru EzSensor Soft HD

Aktivní plocha

Velikost 1.0: 20,0 x 30,0 mm
Velikost 1.5: 23,9 x 33,0 mm
Velikost 2.0: 25,9 x 35,9 mm
Tloušťka: 5,5 mm
Velikost pixelu: 14.8 μm
Teoretické rozlišení: 33,7 lp/mm
Dynamický rozsah: 12 bit
Vodotěsnost s certifikátem IP68 

Intraorální laserový skener Spark

Dobrým pomocníkem ve vaší zubní ordinaci může být i laserový skener, například intraorální laserový skener Spark, což je nový produkt značky Innixim – ta se specializuje výhradně na výrobu intraorálních skenerů a senzorů.

Intraorální laserový skener Spark

Intraorální laserový skener Spark byl navržen s ohledem na minimální rozměry, snadnou manipulaci, velkou rychlost skenování, a to vše při zachování vynikajícího rozlišení a kvality zobrazení.

Pro rozlišení Full HD je skenovací čas pouhých 6 vteřin a maximální teoretické rozlišení je 35 lp/mm. Díky malým rozměrům a hmotnosti (12 x 6 x 18 cm - 1 kg) laserový skener nezabírá v ordinaci místo a je snadno přenosný. Intraorální skener neobsahuje žádná tlačítka a k počítači se připojuje standardním USB konektorem. Společnost Dent Unit je výhradním distributorem laserového intraorálního skeneru Spark.

Hlavní důvody pro upgrade senzoru:

Výrobci intraorálních senzorů svoje produkty neustále inovují, je proto logické, že přechod na novější a technicky vyspělejší senzor se vám vyplatí. Konkrétních výhod je přitom celá řada. Vyšší modelové řady senzorů nabízí:

  • Nižší dávku záření pro pořízení snímku.
  • Lepší kvalitu snímků, detailní rozlišení.
  • Kompatibilitu obslužného software s moderními operačními systémy (např. Windows10).
  • Dokonalejší ergonomii a vyšší komfort pacienta.
  • Kompaktní rozměry – vyšší pohodlí pacienta při snímkování.

RTG vyšetření bez stresu a bez obav z bolesti.