Intraorální rentgen pro vaši ordinaci

Naše nabídka intraorálních zařízení přehledně a v kostce.

V dnešní době patří intraorální zubní rentgeny k základnímu vybavení zubní ordinace. Pokud hledáte nejvýhodnější způsob, jak vyřešit intraorální radioviziografii nebo si plánujete pořídit samostatný rentgen, máme pro vás několik užitečných tipů a rad. Při výběru konkrétního typu intraorálního rentgenu musíte zvážit celou řadu aspektů. Nikdy však nesmíte zapomenout na praktickou použitelnost zvoleného přístroje. Snadná manipulace a intuitivní ovládání usnadní život vám i vašim pacientům. Co je v praxi nejdůležitější? Rentgen musí být vyrobený a připravený pro každodenní intenzivní používání. Většinou oceníte i skladnost přístroje, aby zkrátka rentgen v ordinaci nezabíral zbytečně moc místa a velkou výhodou je kompatibilita všech přístrojů, třeba v kombinaci s jedním obslužným softwarem.

EzRay Air: Nejlehčí intraorální RTG na trhu

Nejmodernější intraorální rentgen z dílny Vatech je unikátní svojí váhou – je to nejlehčí intraorální rentgen na trhu. Vlastní rentgenka váží pouhých 2,4 kg. Ergonomický tvar přístroje v kombinaci s jeho minimální vahou nabízejí snadnou, rychlou a přesnou manipulaci – což jsou klíčové vlastnosti pro každého stomatologa.

Při snímkování lze rentgen jednoduše nastavit do žádané pozice. Přístroj automaticky upravuje expoziční parametry dle úhlu rentgenky. Přirozeně však můžete využít i manuální nastavení. Velkou výhodou je umístění ovládacích prvků přímo na rentgence, takže nemusíte odbíhat k ovládacímu panelu. To oceníte především u složitějších vyšetření. S trochou nadsázky lze říct, že snímky zubní krajiny budete pořizovat stejně snadno jako fotky na dovolené. Stačí nastavit správný úhel a zmáčknout expoziční tlačítko.

Velikost ohniska 0,4 mm zaručuje snímky s velkým rozlišením, které umožní přesnou a spolehlivou diagnózu, bez ohledu na zvolený typ senzoru.  Čím menší ohnisko, tím větší rozlišení výsledného snímku. S intraorálním rentgenem EzRay Air pořídíte kvalitní snímky ve velkém rozlišení a s vysokou mírou ostrosti. Rentgenka je uložena v odolném karbonovém pouzdře. Decentní design přístroje se hodí do každé ordinace a pozitivně jej vnímají i pacienti.

Technické parametry intraorálního rentgenu EzRay Air:

Ohnisko: 0,4 mm
Napětí: 65 kV
Proud: 3.0 mA
Časové rozpětí expozice: 0,05 - 0,5 (možnost úpravy po 0,01s)
Ozářená plocha: Výchozí: 60 mm kruh, 30x40 mm obdélníkově, Volitelně: 20x30 obdélníkově
Dosah ramene: 158/173/203 cm
Hmotnost: 15,9 kg, 16,6 kg, 17,9 kg

Intraorální senzory a proč uvažovat nad změnou?

Volbu konkrétního intraorálního senzoru je dobré si důkladně rozmyslet a stejně jako u výběru rentgenu i v tomto případě platí, že musíte myslet na mnoho aspektů. Určitě budete preferovat senzor, který přinese vašim pacientům žádaný komfort. Z odborného hlediska se zaměříte na kvalitu snímku a praktickou použitelnost senzoru. Další hledisko je ekonomické – pořízení intraorálního senzoru je investice jako každá jiná, a tak musíte přemýšlet i nad efektivitou vynaložených prostředků. Pro mnoho stomatologů jsou proto dobrým řešením senzory značky Vatech, které nabízejí vysokou kvalitu za rozumnou cenu s rychlou návratností investice. A tak si intraorální senzory Vatech představíme trochu podrobněji.

Intraorální senzory Vatech

Pro všechny senzory Vatech platí, že jsou maximálně přizpůsobené anatomickému tvaru ústní dutiny. Jejich použití je pohodlné pro stomatologa i jeho pacienty. Z nabízených variant senzorů si vybere každý stomatolog, který nejlépe posoudí, jaké zařízení jeho ordinace vyžaduje.

Pokud hledáte cenově dostupný senzor, ovšem v požadované kvalitě a odpovídající dnešním standardům, pak se můžete zaměřit na intraorální senzor EzSensor C Slim. Pokud se soustředíte na nejvyšší možnou kvalitu snímku, můžete uvažovat nad senzorem EzSensor HD Slim, který je díky vysokému rozlišení a ostrosti snímků absolutní špičkou v oboru. Inovátorským počinem je zase EzSenzor Soft HD, který je ukrytý v ohebném silikonovém pouzdře. Tím senzor získává unikátní vlastnosti: je vhodný pro každodenní intenzivní použití a navíc je velmi pohodlný pro pacienty. Všechny modely senzorů se vyrábějí ve třech velikostech 1.0, 1.5 a 2.0, jsou vodotěsné a v rámci variant nejsou žádné cenové rozdíly. Tak jakému intraorálnímu senzoru dáte přednost?

EzSensor C Slim

Jedná se o základní model senzoru od značky Vatech, který je mezi stomatology velmi oblíbený. Intraorální senzor nabízí vysokou kvalitu a ostré snímky. Jde o nejtenčí senzor dostupný na českém trhu, tloušťka senzoru přitom úzce souvisí s komfortem pacienta.

Parametry intraorálního senzoru EzSensor C Slim

Aktivní plocha

Velikost 1.0: 20 x 30 mm
Velikost 1.5: 24 x 33 mm
Velikost 2.0: 26 x 36 mm
Tloušťka: 4,8 mm
Velikost pixelu 29,6 μm
Teoretické rozlišení: 17lp/mm
Dynamický rozsah: 12 bit
Vodotěsnost s certifikátem IP68 

EzSensor HD Slim

Pokud se soustředíte na absolutní kvalitu snímků, pak tento senzor bude váš favorit. Kvalita snímků pořízených tímto senzorem patří k naprosté špičce jak na trhu, tak i v rámci nabídky firmy Vatech. Nejmenší velikost pixelu na světě garantuje dokonalé podklady k lékařské diagnostice, ta je díky detailním a kvalitním snímkům opravdu snadná a zároveň precizní.

Parametry intraorálního senzoru EzSensoru HD Slim

Aktivní plocha

Velikost 1.0: 20 x 30 mm
Velikost 1.5: 24 x 33 mm
Velikost 2.0: 26 x 36 mm
Tloušťka: 4,8 mm
Velikost pixelu 14,9 μm
Teoretické rozlišení 33,78 lp/mm
Dynamický rozsah 12 bit
Vodotěsnost s certifikátem IP68

EzSensor Soft HD

Tento model senzoru přichází s unikátní technologií, která maximalizuje pacientovo pohodlí. Díky ohebnému tělu senzor při snímkování netlačí na pacientovu dáseň a nepůsobí mu tak žádnou bolest. Z ohybného těla profitují i stomatologové. Senzor ukrytý v silikonové schránce, jež zabraňuje vniknutí vlhkosti a prachu, lze přesně umístit a tím se vyhnete riziku opakovaného snímkování. Senzor disponuje vynikající detailností snímků a nejmenší velikostí pixelu - velikost pixelu 14,8 μm je zcela unikátní a nemá na celém světě konkurenci.

Parametry intraorálního senzoru EzSensor Soft HD

Aktivní plocha

Velikost 1.0: 20,0 x 30,0 mm
Velikost 1.5: 23,9 x 33,0 mm
Velikost 2.0: 25,9 x 35,9 mm
Tloušťka: 5,5 mm
Velikost pixelu: 14.8 μm
Teoretické rozlišení: 33,7 lp/mm
Dynamický rozsah: 12 bit
Vodotěsnost s certifikátem IP68 

Intraorální laserový skener Spark

Dobrým pomocníkem ve vaší zubní ordinaci může být i laserový skener, například intraorální laserový skener Spark, což je nový produkt značky Innixim – ta se specializuje výhradně na výrobu intraorálních skenerů a senzorů.

Intraorální laserový skener Spark byl navržen s ohledem na minimální rozměry, snadnou manipulaci, velkou rychlost skenování, a to vše při zachování vynikajícího rozlišení a kvality zobrazení.

Pro rozlišení Full HD je skenovací čas pouhých 6 vteřin a maximální teoretické rozlišení je 35 lp/mm. Díky malým rozměrům a hmotnosti (12 x 6 x 18 cm - 1 kg) laserový skener nezabírá v ordinaci místo a je snadno přenosný. Intraorální skener neobsahuje žádná tlačítka a k počítači se připojuje standardním USB konektorem. Společnost Dent Unit je výhradním distributorem laserového intraorálního skeneru Spark.

Hlavní důvody pro upgrade senzoru:

Výrobci intraorálních senzorů svoje produkty neustále inovují, je proto logické, že přechod na novější a technicky vyspělejší senzor se vám vyplatí. Konkrétních výhod je přitom celá řada. Vyšší modelové řady senzorů nabízí:

  • Nižší dávku záření pro pořízení snímku.
  • Lepší kvalitu snímků, detailní rozlišení.
  • Kompatibilitu obslužného software s moderními operačními systémy (např. Windows10).
  • Dokonalejší ergonomii a vyšší komfort pacienta.
  • Kompaktní rozměry – vyšší pohodlí pacienta při snímkování.

RTG vyšetření bez stresu a bez obav z bolesti.